Aby przeglądać tę stronę musisz zaakceptować przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.

Dobór odpowiedniego odżelaziacza

Posted By: Michał Kwiatkowski w: Blog On:

Uzdatnianie wody pitnej to temat, z którym na co dzień mierzą się właściciele nieruchomości zaopatrywanych przez prywatne studnie. Są one koniecznością na terenach, na których dotychczas nie została utworzona sieć wodociągowa, a także wszędzie tam, gdzie infrastruktura komunalna jest niewydolna i nie pozwala na podłączenie kolejnego odbiorcy.

Zasadniczo jest to rozwiązanie, które sprawdza się bardzo dobrze i jest jednym z elementów niezbędnych do pozyskania pozwolenia na budowę. Ze względu jednak na prywatny charakter systemu, wymaga od właściciela samodzielnego zadbania o jakość pozyskiwanych i wykorzystywanych do codziennego użytku zasobów. W rezultacie utworzenie studni na posesji najczęściej wiąże się też z koniecznością doboru odpowiedniego odżelaziacza obsługującego ujęcie.


Uzdatnianie wody ze studni – jak dobrać odżelaziacz?

Obecnie na rynku znajdziemy szeroką gamę urządzeń filtrujących, które swoim działaniem umożliwiają usunięcie żelaza, manganu czy siarkowodoru z wody pitnej pozyskiwanej z własnej studni. W rezultacie zyskuje ona smak, zapach oraz kolor zgodne z normami jakościowymi. Ze względu na różne dla każdego ujęcia właściwości wody i stężenia związków w niej zawartych, pierwszym krokiem poprzedzającym wybór i zakup odżelaziacza powinna być laboratoryjna analiza wody. Takie badanie pomoże nam w dokładnym określeniu tego, jakiego dokładnie urządzenia potrzebujemy.

Odżelaziacz wody studziennej - dostępne rozwiązania

Zakup odżelaziacza należy traktować jako inwestycję, dzięki której jakość spożywanej codziennie wody pitnej zdecydowanie się poprawi – i to bez konieczności stosowania preparatów chemicznych. Warto więc zdecydować się na sprzęt od renomowanych producentów, dostarczany przez cenionego na rynku dystrybutora. Modele firmy Pentair z serii ProFlow Oxy świetnie sprawdzą się w tej roli i zapewnią wydajne filtrowanie niepożądanych cząstek w procesie utleniania wody, a profesjonalna obsługa Aqua Service sprawi, że pozyskiwane zasoby będą w pełni zdatne do spożycia i użytkowania.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień