Aby przeglądać tę stronę musisz zaakceptować przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.

Oxydizer - Proste i skuteczne usuwanie żelaza z wody

Posted By: Michał Kwiatkowski w: Blog On:

Nie sprawiają problemu w montażu oraz obsłudze, nie wymagają stosowania preparatów chemicznych do regeneracji i świetnie sprawdzają się w uzdatnianiu wody pitnej pochodzącej z własnej studni.

Oxydizery, nazywane również odżelaziaczami, to urządzenia zaprojektowane z myślą o skutecznym usuwaniu żelaza, manganu oraz siarkowodoru z pozyskanych z prywatnego ujęcia zasobów. Obecnie stanowią jedno z najpowszechniej wykorzystywanych w uzdatnianiu
rozwiązań, a zakup oxydizera to po prostu świetna inwestycja.

Jak działa oxydizer?

To pytanie z pewnością zadaje sobie każda osoba korzystająca z tego nowoczesnego systemu uzdatniania, która jest zainteresowana sposobem jego działania. Praca oxydizera polega po prostu na utlenianiu wody, dzięki czemu rozpuszczone cząstki żelaza oraz manganu, a nawet siarkowodoru, zostają przekształcone w cząstki nierozpuszczalne i usunięte podczas filtracji. Ten biologiczny proces jest możliwy dzięki zastosowaniu komory sprężonego powietrza w konstrukcji odżelaziacza i odbywa się w sposób ekologiczny – nie musimy więc martwić się, że w obiegu znajdą się niepożądane substancje chemiczne. W wyniku działania oxydizera zastosowanego na instalacji pozyskującej zasoby ze studni, możemy bezpiecznie korzystać z wody pitnej z kranu, a samo urządzenie dobieramy dopiero po wykonaniu analizy jej składu. Kluczowe bowiem jest to, aby wybór konkretnego modelu odżelaziacza pozwolił na efektywną filtrację nawet, kiedy zasoby wykazują bardzo wysokie stężenia żelaza czy manganu.

Dlaczego wodę studzienną należy odżelazić?

Wysokie stężenie żelaza i manganu, a także obecność siarkowodoru obniżają jakość wody – zmienia się jej kolor, smak oraz zapach. Przekłada się to bezpośrednio na jej walory użytkowe. Cząstki powodujące zmianę barwy osadzają się między innymi na pranej odzieży, powodując powstawanie nieestetycznych zacieków, mogą też zmienić kolor armatury łazienkowej, sztućców czy porcelany. Ponadto żelazo i mangan niekorzystnie wpływają na smak potraw oraz napojów, a obecność siarkowodoru jest wręcz odpychająca ze względu na zapach.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień