Aby przeglądać tę stronę musisz zaakceptować przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.

Sposoby oczyszczania wody ze studni

Posted By: Michał Kwiatkowski w: Blog On:

Własna studnia to rozwiązanie powszechnie wykorzystywane na obszarach, gdzie nie ma możliwości doprowadzenia przyłącza wodociągowego do nieruchomości.

Własna studnia to rozwiązanie powszechnie wykorzystywane na obszarach, gdzie nie ma możliwości doprowadzenia przyłącza wodociągowego do nieruchomości. Jest to alternatywny sposób dostarczenia wody pitnej do budynku, jednak ze względu na występujące w zasobach podziemnych zanieczyszczenia konieczne jest jej uzdatnienie przed spożyciem. Obecnie można to zrobić na kilka sposobów, a dostępne na rynku systemy umożliwiają nie tylko usunięcie zanieczyszczeń organicznych i zmiękczenie, ale też odżelazienie i odmanganienie.

Dlaczego wodę ze studni należy uzdatnić?

Uzdatnienie wody studziennej to tak naprawdę kwestia priorytetowa dla naszego zdrowia – nie możemy przecież pozwolić sobie na codzienne korzystanie z zanieczyszczonych zasobów, w których stężenie azotu amonowego, żelaza czy soli manganu może przekraczać normy. Nawet, jeżeli woda ze studni po badaniach okaże się być wolna od najpoważniejszych zanieczyszczeń, to nie warto zapominać o jej zmiękczeniu. To zabieg, który korzystnie wpływa przede wszystkim na żywotność znajdujących się w naszym domu urządzeń (zmywarek, pralek, czajników), a także elementów instalacji takich jak bojlery czy baterie kuchenne i łazienkowe.

W jaki sposób można oczyścić zasoby pozyskane ze studni?

W celu uzdatnienia wody studziennej wykorzystać należy odpowiednio dobrany do naszych potrzeb oraz do rodzaju występujących zanieczyszczeń system. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wydajnych i świetnie sprawdzających się w swojej roli urządzeń, dzięki którym usunięcie żelaza, azotu amonowego, soli manganu, jonów magnezu i wapnia, a także materiału organicznego nie będzie już stanowiło żadnego problemu. W ofercie przygotowanej przez Aqua Service znaleźć można między innymi urządzenia Pentair czy Aquaphor, które świetnie sprawdzają się w tej roli. Po zainstalowaniu odżelaziacza, zmiękczacza lub stacji wielofunkcyjnej możliwe będzie bezpieczne korzystanie z pobranej z własnej studni wody. W każdym domu świetnie na co dzień sprawdzą się też systemy odwróconej osmozy, kuchenne filtry instalowane pod zlewozmywakiem z osobą wylewką, a także dzbanki filtrujące.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień