Aby przeglądać tę stronę musisz zaakceptować przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.

Zanieczyszczenia w wodzie studziennej

Posted By: Michał Kwiatkowski w: Blog On:

Obecnie trudno jest nam sobie nawet wyobrazić brak dostępu do bieżącej wody – z reguły też nie zastanawiamy się, skąd bierze się ona w kranie, a komfortową dostępność do zasobów zapewnia nam z reguły sieć wodociągowa.

Obecnie trudno jest nam sobie nawet wyobrazić brak dostępu do bieżącej wody – z reguły też nie zastanawiamy się, skąd bierze się ona w kranie, a komfortową dostępność do zasobów zapewnia nam z reguły sieć wodociągowa. Zdarza się jednak, że ze względu na brak możliwości przyłączenia się do sieci musimy skorzystać z alternatywnego rozwiązania jakim jest studnia. Jej budowa zasadniczo nie należy do szczególnie skomplikowanych, aby jednak móc w pełni cieszyć się pozyskaną z niej czystą wodą konieczne jest jej uzdatnienie. Dlaczego? Ponieważ nawet jeżeli będziemy korzystać z zasobów z głębszych warstw geologicznych, zawierać mogą one liczne zanieczyszczenia – mechaniczne, fizyczne oraz chemiczne.

Zanieczyszczenia wody w przydomowej studni

Zawartość różnego typu zanieczyszczeń w wodzie studziennej może być bardzo zróżnicowana, dlatego zanim zaczniemy z niej na co dzień korzystać musimy wykonać analizę laboratoryjną. Dzięki temu dowiemy się, na co najbardziej zwrócić uwagę wybierając system uzdatniający. Wśród najczęściej identyfikowanych problemów z zasobami pozyskiwanymi z przydomowych studni występują:

  •  - wysoki poziom żelaza oraz manganu,
  •  - zanieczyszczenia związkami organicznymi,
  • - obecność jonu amonowego,
  • - a także wysoki poziom twardości.

Przekroczenia norm w tych obszarach skutkuje obniżeniem jakości wody, a jej użytkowanie i spożywanie może okazać się nawet niebezpieczne dla zdrowia. Często też wpływa niekorzystnie na działanie urządzeń oraz końcowych odbiorników wchodzących w skład infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na naszej działce.

Systemy uzdatniające do obsługi przydomowej studni

Na szczęście na rynku dostępna jest obecnie szeroka gama systemów uzdatniających, dzięki którym w pełni wykorzystamy funkcjonalność naszej studni. Wybierać możemy spośród modeli wyposażonych w filtry mechaniczne, mikrobiologiczne oraz zmiękczające. Wśród systemów dostępnych w naszej ofercie znajdują się również wydajne i doskonale sprawdzające się stacje wielofunkcyjne Erie, dzięki którym możliwe jest odżelazianie, odmanganianie oraz zmiękczanie wody przeznaczonej do spożycia.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień